Тема: Джек Лондон. «Жага до життя». Сильний людський характер в
екстремальній ситуації
Мета уроку:
-
дати відомості про життя і творчість Джека Лондона;
проаналізувати зав’язку оповідання «Жага
до життя»;
-
розвивати навички творчого сприйняття тексту;
-
виховувати високі моральні якості учнів.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
Джек Лондон – співець сильних та
благородних почуттів, яскравих вражень.
В.Биков,
білоруський письменник
І. Орг. момент
ІІ. Актуалізація опорних
знань (усне опитування)
1. Що таке оповідання?
2. З творчістю якого американського письменника ви вже ознайомились на
уроках зарубіжної літератури? (Марк Твен.)
IІІ. Повідомлення теми та мети уроку
ІV. Повідомлення
навчального матеріалу
1. Розповідь учителя або
повідомлення учня про життя та творчість Джека Лондона.
2. Читання статті
підручника
3. Складання плану розповіді про поета.
1. Дитинство (Флора Уелман і Чані.
Джон Лондон. Магазин, ферма. Читання, робота, перший човен).
2. Юність (Купівля шлюпу. Устричний пірат.
Агент рибальського патруля).
3. Матрос на „Софі Сазерленд”. Полювання на
морських котиків”.
4. Прагнення до освіти (Знову робота. Перше
оповідання. Дорога. Армія Келлі. Ніцше, Спенсер, Дарвін, Маркс. Середня школа.
Університет. Знайомство з Епплгартами).
5. Клондайк.
6. Визнання (Спроби надрукувати перші
оповідання. Відношення з Мейбл. Справи покращуються. Бессі Маддерн, діти.
Гостинність, доброчинність).
7. Поїздка до Лондона (Відрядження до ПАР. „Люди
безодні”. „Спрей”. „Морський вовк”).
8. Особисте життя (Чарміан. Суспільне
засудження).
9. Кореспондент на Русько-Японській війні.
10. Подорож на „Снарку”.
11. Активна громадська позиція („Мартин Іден”. Купівля
земель. Лекції. Утриманці. Ранчо, фермерство. Борги).
12. Дім Вовка.
13. Останні роки життя (Здоров’я, алкоголь,
депресії. Чарміан веде себе неадекватно. „Друзі”. Охолодження до літератури.
Страх втратити розум. Розчарування у соціалізмі. 1916 р. – подорож до Гаваїв.
Самотність. Отруєння морфієм).
4. Вступне слово вчителя перед початком роботи з текстом.
5. Читання початку оповідання «Жага до життя».
6. Бесіда за прочитаним.
1) Як ви розумієте сенс назви твору?
2) Хто є головним героєм твору? Чому автор
не називає його ім’я? (Людина!)
3) Де відбуваються події? У яку пору року?
4) Опишіть місцевість, де відбуваються
події.
5) Чому Білл залишив свого друга
напризволяще?
6) Куди намагається дістатися головний герой
твору?
7) Як він сприймає зраду Білла? З яких
деталей ми дізнаємося про почуття головного героя?
8) Від чого найбільше страждає герой?
9) Чому він декілька разів перелічує
сірники, що залишилися у нього?
10) Чому головний герой не може здобути собі
їжу?
11) Як ви розумієте останні слова останнього
речення на с. 193?
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Творче завдання „По той бік дзеркала”.
Уявіть, про що думав
Білл, залишаючи товариша напризволяще.
2. Завдання.
1) Визначте жанр твору.
Обґрунтуйте відповідь.
2) Визначте тему твору.
3) Як вчинок Білла
характеризує цього героя?
4) Чому автор не описує докладно, що сталося з Біллом після його зради?
VІ. Підсумки
VІІ. Д/з. Прочитати статтю підручника. Переказувати оповідання; дібрати
цитати до образу головного героя; знайти описи природи у творі. Дочитати
оповідання «Жага до життя». Запитання та завдання.
Комментариев нет:
Отправить комментарий