вторник, 26 ноября 2013 г.

Тематична атестація з теми «Людина та ЇЇ світ».


Тема.                 Тематична атестація з теми «Людина та ЇЇ світ».
Мета:                  перевірити рівень знань учнів з теми; розвивати вміння узагальнювати матеріал,
порівнювати, робити висновки; розвивати навички зв'язного мовлення, логічного мислення; виховувати любов до літератури, уважне ставлення до художнього слова.
ХІД УРОКУ
I.  ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
II.   ПРОВЕДЕННЯ ТЕСТОВОГО ОПИТУВАННЯ
Початковий та середній рівні
1.                                Події у новелі «Усмішка» Р. Д. Бредбері відбувалися протягом: S а) одного дня;
б)                               одного тижня;
в)                               однієї години.
2.   Том не міг плюнути на картину: а) бо не вмів цього робити;
S б) вона була гарна;
в) він не встиг цього зробити.
3.                                Що зробив Том з клаптиком полотна з картини:
а)                               розірвав і викинув;
б)                               показав родичам і друзям;
в)                               обережно склав і заховав.
4.                                Маленький принц вирушив у мандрівку тому, що:
а)                               йому набридло сидіти на планеті;
б)                              його змусили це зробити; S в) хотів знайти друзів, пізнати світ.
5.                                У казці-притчі «Маленький принц» використовується прийом:
а)                               порівняння;
б)                              гротеску;
в)                              алегорії.
6.                                Дайте визначення новели як жанру.
7.                                Які характерні ознаки притчі?
8.   Назвіть свята людей майбутнього, опишіть їх. Про що вони свідчать?
9.                                Як починався ранок на планеті принца?
10.                               Чи була подорож Маленького принца повчальною для нього?
11.                               Як ви розумієте вислів «Найголовнішого очима не побачиш»?
12.                               Чи сподобався вам образ Маленького принца? Чим саме?
Достатній рівень
1.   Які риси характеру властиві Тому, героєві новели «Ус­мішка»?
2.   Визначте ознаки новели на прикладі твору Р. Бредбері «Ус­мішка» .
3.   Які проблеми порушує Р. Бредбері у своїй новелі «Усмішка»?
4.   У чому полягає особливість казки-притчі? (На прикладі твору А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц».)
6. Які моральні цінності, з розглянутих у творах Бредбері та Сент-Екзюпері, заслуговують на увагу сучасної людини?
Високий рівень
1.   У чому полягає актуальність творів Р. Бредбері та А. де Сент- Екзюпері сьогодні?
2.   Як слід розуміти вислів: «...Поверне цивілізацію люди­на, у якої душа горнеться до гарного»? (Р. Бредбері, «Ус­мішка» .)
3.   Подумайте, у чому причини деградації людства? (На матеріалі новели Р. Бредбері «Усмішка».)
4.   Які символічні образи використовували Р. Бредбері та А. де Сент-Екзюпері? Яка їхня роль у вивчених творах?
5.   У чому полягає сенс подорожі Маленького принца? Які закони відкрилися йому?
6.   Які морально-етичні проблеми порушували у своїх творах Р. Бредбері та А. де Сент-Екзюпері?
III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуватися до уроку повторення вивченого. Повторити матеріал з теорії літератури. Підготувати інсценізації (за ба­жанням).


Завантажити

Комментариев нет:

Отправить комментарий