воскресенье, 9 ноября 2014 г.

Людина у життєвих випробовуваннях (Дж. Лондон, Ш. Петефі, Р. Стівенсон)

Тема.                  Людина у життєвих випробовуваннях (Дж. Лондон, Ш. Петефі, Р. Стівенсон).
Мета:                  перевірити рівень засвоєння вивченого матеріалу; розвивати логічне мислення,
зв'язне мовлення, уміння висловлювати свої думки, аргументувати їх; сприяти формуванню самостійності, культури мовлення.
ХІД УРОКУ
I.   ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
II.   ПРОВЕДЕННЯ ТЕСТОВОГО ОПИТУВАННЯ
Початковий рівень
1.                                Того, що йшов попереду, звалі
а)                              Том; S б) Білл;
в) Джим (оповідання Дж. Лондона «Жага до життя»).
2.                                Той, що йшов позаду: ■S а) підвернув ногу;
б)                                поранив руку;
в)                                упав і отримав струс мозку.
3.                                Місцевість, у якій відбувалася дія, індіанці називали:
а)                                Країна Озер;
б)                              Країна білої пустелі; ■S в) Країна Патичків.
4.   Судно, що побачило людину на березі, було:
а)  китобійним;
б)  військовим;
в)  пасажирським.
5.   Кожний чоловік має записати у свій девіз слова:
а)   «Голодний, та не раб!»
S б) «Голодний, але вільний!»
в) «Голодний, але працьовитий!»
6.   Художний прийом, який використовує Шандор Петефі у вірші «Коли ти муж — будь&мужнім»:
S а) повтор;
б)  порівняння;
в)  гіпербола;
7.   Які життєві цінності має сповідувати справжній чоловік? (На матеріалі вірша III. Петефі «Коли ти муж — будь мужнім».)
8.    Квартирант у корчмі «Адмірал Бенбоу» був: ■S а) старий моряк;
б)  старий лікар;
в)  старий швець.
9.   Пірат Сільвер на кораблі «Іспаньйола» був:
а)  помічником капітана; ^ б) боцманом;
V в) кухарем.
10.Бен     Ган прожив на острові: S а) три роки;
б)  чотири роки;
в)  п'ять років.
11. Сільвер вступив у переговори з капітаном Смоллеттом і ви­магав у нього:
а)  зброю пірата Флінта;
б)  заповіт пірата Флінта; •S в) карту пірата Флінта.
12. Твір Р. Стівенсона «Острів скарбів» є:
а)  побутовим романом;
б)  науково-пригодницьким романом; ■S в) пригодницьким романом.
Середній рівень
1.   Назвіть ключові епізоди оповідання Дж. Лондона «Жага до життя».
2.   Дайте визначення оповідання як жанру.
3.   Яка ідея оповідання Дж. Лондона «Жага до життя»?
4.   Назвіть головних героїв оповідання Дж. 'Лондона «Жага до життя» ?
5.   Якою, на думку Ш. Петефі, має бути людина? (За матеріалом вірша «Коли ти муж — будь мужнім».)
6.   Сформулюйте ідею вірша Ш. Петефі «Коли ти муж — будь мужнім».
7.   Наведіть приклади антитези у вірші ПІ. Петефі «Коли ти муж — будь мужнім».
8.   Які риси вдачі притаманні Джиму Хокінсу?
9.   Назвіть ознаки пригодницького роману у творі Р. Стівенсона «Острів скарбів».
10. Яким було ставлення команди корабля «Іспаньйола» до Джи­ма Хокінса?
11. Що засуджує Р. Стівенсон у романі «Острів скарбів»?
12. Назвіть героя, який сподобався вам найбільше. Аргументуйте свій вибір.
Достатній рівень
1.   Яка роль описів природи в оповіданні Дж. Лондона «Жага до життя»
2.   Що, на вашу думку, допомогло вижити героєві оповідання Дж. Лондона «Жага до життя»?
3.   Які проблеми порушує ПІ. Петефі у своєму вірші «Коли ти муж — будь мужнім»?
4.   Які художні особливості використовує автор у вірші «Коли ти муж — будь мужнім»?
5.   Схарактеризуйте образ Джима Хокінса.
6.   Визначте тему та ідею роману Р. Стівенсона «Острів скарбів».
Високий рівень
1.   Розкрийте зміст назви оповідання Дж. Лондона «Жага до життя».
2.   Як екстремальні ситуації допомагають авторові розкрити люд­ський характер? (Дж. Лондон «Жага до життя».)
3.   Які моральні цінності сповідує угорський поет ПІ. Петефі? (За матеріалом вірша «Коли ти муж — будь мужнім».)
4.   Наведіть приклади антитези і поясніть її роль у розкрит­ті головної думки вірша ПІ. Петефі «Коли ти муж — будь мужнім».
5.   Наведіть спільні риси, що є між романами !Ж. Берна «П'ят­надцятирічний капітан» та Р. Стівенсона «Острів скарбів».


Комментариев нет:

Отправить комментарий