воскресенье, 9 ноября 2014 г.

Позакласне читання. Брати Якоб і Вільгельм Грімм «Бременські музиканти»

УРОК 13
Тема.  Позакласне читання     Брати Якоб і Вільгельм Грімм «Бременські музиканти»  
Мета: ознайомити учнів зі змістом  казки, вчити визначати послідовності дій у творі; розвивати навички швидкого, правильного читання, увагу, вміння вибірково зачитувати відповідні уривки, виховувати почуття дружби та взаємодопомоги.
 . Де дружба і кмітливість, там і перемога.
                                                                          Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності
1. Слово вчителя з елементами бесіди.
— У яких країнах Європи ви побували, вивчаючи народні казки?
_  У якій країні ми побували, вивчаючи казку «Пані метелиця»? Хто її автор?
— Сьогодні казка запрошує нас у самий центр Європи, де на берегах річок Ельби та Рейну розташувалася відома своїми мальовничими краєвидами Німеччина. А місто Бремен зустріне нас скульптурами великих і маленьких осликів. {Демонстрування краєвидів Німеччини, Бремена).
— Подорожувати ми будемо разом з однією незвичайною музичною групою. Відгадайте, хто її учасники?
2. Загадки.
(Разом з відгадками демонструвати зображення героїв твору).
1) Що за птах стоїть в лозі
На оранжевій нозі?
В голубім блакитнім небі
Майорить червоний гребінь.
Відчайдух і забіяка.
Як же звати цього птаха? (Півень).
2) Ой великий упертюх,
Цей сіренький клаповух,
Кличе «і-а» до ясел,
називається... (Осел).
3) Вдень мовчить, вночі гавчить,
Хто до господаря йде, знати дає. (Пес)
4) Має вуха, темний хвіст
Й дуже дивну звичку:
Спершу добре він поїсть,
Потім вмиє личко. (Кіт)
У ч и т е л ь .
— Хто здогадався, як називається ця група?
— Послухаємо, як вони співають. (Слухання грамзапису пісні з мультфільму «Бременські музиканти»).
II. Опрацювання нового матеріалу
1. Робота з текстом.
Робота над казкою «Бременські музиканти».
1) Читання казки вчителем.
2) Словникова робота.
а) Пояснити слова:
лютня — старовинний, струнний, музичний інструмент;
хвицнути — вдарити однією або двома задніми ногами;
довбня — великий дерев'яний молот або дерев'яна палиця з потовщеним кінцем.
б) Робота з «Тлумачним словником школяра».
У ч и т е л ь . Знайдіть пояснення таких слів:
лантух (великий мішок із грубої тканини);
ґвалт (сильний крик, галас).
2. Вправи з читання.    1) Читання слів,
Влаштується   чудовисько  розкукурікався   уперіщить   гребенястий
У ч и т е л ь . Значення ще яких слів незрозуміле?
2) Читання казки учнями. Бесіда.
— Хто були бременські музиканти?
— Який план здійснили музиканти?
— Чому їм це вдалося?
 — Чому всі тварини охоче погодилися з пропозицією осла?
— Як друзям вдалося налякали розбійників першого разу?
— До якої частини казки ви б хотіли зробити малюнок?
3) Вибіркове читання.
— Знайдіть абзац, зміст якого відображений на малюнку.
— Виділіть із цього абзацу найголовніші слова, які були б підписом до малюнка.
3. Завдання учням.
1) Робота над образними виразами.
У ч и т е л ь . Поміркуйте що означають виділені слова з першої частини твору.
2) Добір заголовків до кожної частини казки.
1. Зустріч звірів. 2. Перемога над розбійниками.
3. Дружба і кмітливість перемогли.
III. Узагальнення і систематизація знань
Завдання учням.
У ч и т е л ь . У поданих завданнях встановіть послідовність подій казки, проставте нумерацію.
(3) Зустріли звірі кота. (6) Почали радитись, як розбійників прогнати. (1) Вигнав господар осла. (7) Добре наїлися музиканти і міцно поснули. (2) Пес і осел пішли до міста Бремена. (5) Вирішили музики переночувати у великому лісі. (4) Півневі сподобалась рада. (8) Розбійники боялися і близько підійти до свого дому.
IV. Підбиття підсумків уроку
Бесіда.
— Чим схожі долі бременських музикантів?
— Що допомогло звірам перемогти розбійників?
— Чого навчила ця казка?

V. Домашнє завдання      Підготуватись до контрольної роботи

Комментариев нет:

Отправить комментарий